Czy zlecić outsourcing środowiskowy może każdy? - eko

outsourcing ochrona środowiska

Obejmuje to również zgłaszanie wszelkich zmian

Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO swojej organizacji ochrony środowiska o powstawaniu odpadów.
Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO swoich organizacji ochrony śro

Czy zlecić outsourcing środowiskowy może każdy? - eko outsourcing ochrona środowiska
dowiska o wytwarzaniu odpadów. Aby upewnić się, że firmy przestrzegają przepisów, organizacje te regularnie informują o ilości odpadów wytwarzanych przez firmę lub organizację. . Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO ich organizacji ochrony środowiska o powstawaniu odpadów. Aby upewnić się, że firmy przestrzegają przepisów, organizacje te zgłaszają ilość odpadów wytwarzanych przez każdą firmę.

Firmy i organizacje mają obowiązek chronić środowisko. Muszą zgłaszać do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów.

Firmy generują niechciane odpady, które obejmują odpady niebezpieczne, odpady inne niż niebezpieczne i surowce wtórne. Firma musi zgłaszać te informacje za pośrednictwem swoich spółek, które składają raport roczny do KOBIZE i BDO. Obejmuje to również zgłaszanie wszelkich zmian w ich działalności w nadchodzącym roku, które mogą mieć negatywny wpływ na emisje, materiały niebezpieczne, opakowania lub recykling.


Została utworzona w celu zarządzania usuwaniem

W Malezji niedawno wprowadzono inicjatywę o nazwie Waste and Emissions Inventory Reporting (WEIR). Inicjatywa ta została stworzona, aby pomóc firmom w kraju poprawić ich wyniki w zakresie ochrony środowiska.

Firmy są zobowiązane do zgłaszania wytwarzanych przez siebie odpadów i ich emisji za pomocą internetowego systemu raportowania tej platformy.

Oznacza to, że firmy muszą być świadome ochrony środowiska ze względu na swoje obowiązki wynikające z WEIR i powiązanych przepisów, takich jak ustawa o jakości środowiska (kontrola zanieczyszczeń) z 1974 r. i ustawa o jakości środowiska z 1974 r.

Działania na rzecz ochrony środowiska podejmuje również rząd Malezji, za który odpowiedzialne są trzy agencje: BDO, KOBIZE oraz Departament Gospodarki Odpadami Stałymi. . Jednak wysiłki na rzecz rozwiązania problemów środowiskowych zostały skrytykowane jako nieskuteczne i szkodliwe dla środowiska. BDO jest agencją rządową odpowiedzialną za zarządzanie środowiskiem Malezji. Podlega Ministerstwu Energii, Zielonych Technologii i Wody (MEGTW) i została utworzona w 1971 roku. Została utworzona w celu zarządzania usuwaniem odpadów na Malajach, a jej kompetencje zostały rozszerzone o działania związane z zarządzaniem środowiskiem w 1975 roku. BDO udziela również porad w sprawach związanych ze zrównoważonym rozwojem, gospodarowaniem zasobami i